Sennheiser HD6 Mix

Çoğunlukla Hi-Fi ve DJ kulaklıkları üreten Sennheiser sonunda ses mühendislerini düşünerek kayıt ve miks amaçlı bir kulaklık üretti: HD6 Mix.

Ürün Sennheiser’ın bilindik kalitesinin izlerini taşıyor. Ana maddesi sertleştirilmiş plastik ve kafa bandının içinde metal kullanılmış. HD6 Mix ile birlikte verilen biri spiralli diğeri düz olmak üzere iki adet kablo, kulaklığın her iki tarafına da takılabiliyor.

Kısa olan spiralli kablo normal şartlarda 1,5 metre iken esnediğinde 3 metreye kadar uzayabiliyor. Kablolar, esasen çelik yelek imalatında kullanılan ‘kevlar’ maddesinden imal edilmiş. Kutu içeriğinden bahsetmişken, son derece şık ve sağlam koruyucu çantası ve yedek kulak pad’lerini unutmayalım. Kıymetli kulaklıkları seyahat sırasında bavullara tıkıştırırken her zaman endişe duymuşumdur. Böyle bir çanta ile ürüne zarar gelmesi mümkün değil. Öte yandan zaman içerisinde yıpranan ya da kirlenen kulak pad’lerini yenileriyle değiştirmek için yaptığım sayısız yurt dışı eBay alışverişlerini bir ben bilirim.

Sennheiser HD6 Mix’in, insan duyum sınırlarının dışına taşan bir frekans cevabı var 8 Hz – 30.000 Hz! 150 ohm’luk empedans değerine sahip olan bu kulaklığı stüdyoda hem miks için kullanabilir, hem de kayıt sırasında müzisyenlere monitör amaçlı olarak verebilirsiniz. Son yıllarda üretilen modern kulaklıklar gibi HD6 da uzun süreli dinlemelerde varlığını unutabileceğiniz kadar rahat bir ürün, ergonomisi çok başarılı.

Yaptığım dinleme testlerinde gerçekten de iddia edildiği gibi dengeli bir duyum ve olabildiğince flat bir frekans cevabı aldım. Sennheiser’in DJ ürünlerinin aksine baslar vitaminli değil, herşey yerli yerinde. Üst frekanslar oldukça yumuşak duyuluyor. High mid ve mid frekanslarda bir miktar eksiklik hissetmiş olsam da bu tasarımın mikse olumlu yansıyacağını tahmin ediyorum.

Üst seviye bir stüdyo kulaklığı bakanlar mutlaka incelesin derim.

Bir Cevap Yazın