Kitaplar

DUYURULAR:

  • Artık kitaplarımla birlikte CD vermiyorum! Kitabın içinde yer alan şifre ile internet siteme kayıt yaptırarak tüm ses dosyalarını ücretsiz indirebilirsiniz. Detayli bilgi icin burayi tiklayiniz.
  • Eserlerimi bulabileceginiz satis nokatalarinin listesine ulasmak icin lutfen burayi tiklayiniz.

———————————————————————————————————————-

SOLO GİTAR METODU II: İleri Teknikler

Format: 56 sayfa, Kitap
Fiyatı: 42 TL
Hakkında: Solo Gitar Metodu II: İleri Teknikler, Bora USLUSOY’un beşinci kitabı olup ilk baskısı 2003 yılında yapılan ve kısa sürede Türkiye’nin en çok satılan metod kitabı haline gelen SOLO GİTAR METODU’nun devamıdır. İçeriğinde Speed Picking, Sweep Picking, Legato ve Tapping gibi ileri seviye teknikler yer almaktadır. Tüm tekniklerle ilgili fotoğraflı açıklama sayfaları mevcuttur. Kitapta yer alan bir kısım alıştırmalara ait ses örneklerine bU MÜZİK ATÖLYESİ Çevrimiçi Eğitim Portalı‘na üye olarak ücretsiz ulaşabilirsiniz.
ISBN: 978-605-63613-0-2

———————————————————————————————————————-

 Progressive SOLO GİTAR METODU (8. Baskı)

Format: 128 sayfa, Kitap
Fiyatı: 54 TL
Hakkında: Musicians’ Institute London (G.I.T.) mezunu Bora USLUSOY tarafından mp3 cd ile birlikte hazırlanan Progressive SOLO GİTAR METODU’nun 7. baskısı çıktı. A4 boyutunda 128 sayfadan oluşan kitapta solo gitar tekniklerinin yanı sıra armoni ve teori bölümü de bulunuyor. Elektrik, akustik ve klasik gitar için hazırlanan bu kitaptan yeni başlayan ya da daha ileri seviyedeki herkes faydalanabilir. Hem standart notasyon hem de tab sisteminin kullanıldığı kitapta herkesin anlayıp, kendi başına uygulayabileceği yaklaşık 250 adet etüd ve alıştırma bulunuyor. Kitapta yer alan alıştırmalara ait ses örneklerine bU MÜZİK ATÖLYESİ Çevrimiçi Eğitim Portalı‘na üye olarak ücretsiz ulaşabilirsiniz.
Ayrıca; işlenen solo gitar tekniklerinin bilinçli ve yerinde uygulanabilmesi amacıyla kitabın sonuna eklenen Armoni & Teori bölümünde yine ayrıntılı açıklama ve örnekler ile; öğrencinin önce kendi başına çözüp ardından başarısını test edebileceği cevap anahtarının bulunduğu alıştırmalar bulunuyor.
Kitabın Solo Gitar Teknikleri bölümünün içeriğini özetlemek gerekirse: Alternate picking, hammer-on/pull off, slide, bending gibi sağ ve sol el teknikleri, majör/minör/pentatonik diziler ve modları ile bu diziler üzerinde yapılan yüzlerce egzersiz, 12 ölçü blues kalıbı ve üzerine solo çalışmaları… Armoni & Teori bölümünde ise: majör ve minör diziler, ilgili minör kuralı, aralıklar, bütün üç sesli ve dört sesli akorlar ve tüm bu konularla ilgili pek çok alıştırma yer alıyor.
ISBN: 978-605-63613-4-0

———————————————————————————————————————-


Yeni Başlayanlar İçin Penalı GİTAR METODU (6. Baskı)

Format: 64 sayfa, Kitap + CD
Fiyatı: 48 TL
Hakkında: “Yeni bir gitar aldınız ve bir an önce çalmaya başlamak istiyorsunuz; ya da gitar zaten bir süredir vardı ancak bir türlü olaya giremediniz; veya biraz çalıyorsunuz ama bazı temel konularda eksikleriniz var. İşte bu kitap tam size göre…
Elektrik, akustik ya da klasik… Gitarınızın türü farketmez. Bu kitaptan temel gitar tekniğini, akorları, ritm çalmayı, nota okumayı ve çeşitli dizileri öğreneceksiniz. Kitapta yer alan tüm dersleri; atlamadan, sabırla, ısrarla ve titiz çalışarak, sık sık tekrar ederek ve düzenli etüd yaparak tamamlarsanız istediğiniz bir şarkıyı akorlarıyla, uygun bir ritm eşliğinde, varsa solosuyla birlikte (hem de notadan) çalabilir hale geleceksiniz.” Kitabın ÖNSÖZ’ünden…
MP3 CD ile birlikte satışa sunulan Yeni Başlayanlar İçin GİTAR METODU a4 boyutunda ve 64 sayfadan oluşuyor. Adından da anlaşılacağı gibi klasik, akustik ya da elektrik gitarla yeni tanışan kişilere yönelik toplam 10 dersten oluşan bir çalışma. Yeni başlayanların yanı sıra eksiklerini gidermek isteyen gitaristlerin de yararlanabileceği bir kaynak kitap aynı zamanda.
GİTAR METODU’nda nota okuma, açık akorlar, bare akorlar, ritmler, parmak alıştırmaları ve dizilerle ilgili pek çok açıklama ve alıştırma yer alıyor. Kitapta yer alan alıştırmalara ait ses örneklerine bU MÜZİK ATÖLYESİ Çevrimiçi Eğitim Portalı‘na üye olarak ücretsiz ulaşabilirsiniz. Yeni Başlayanlar İçin GİTAR METODU Bora USLUSOY’un Progressive SOLO GİTAR METODU’ndan sonra yayınladığı ikinci kitabı.
ISBN: 978-605-63613-3-3

———————————————————————————————————————-

Solo Gitar İçin DİZİLER ve ARPEJLER (3. Baskı)

Format: 56 sayfa, Kitap
Fiyatı: 42 TL
Hakkında: Bora USLUSOY’un gitar eğitimi alanındaki 3. kitabı Diziler ve Arpejler’in 3. baskısı çıktı. Rock, blues, jazz ve bütün diğer gitar ağırlıklı müziklerde kullanılan dizi ve arpejlerin tamamı bu kitapta yer almaktadır. Gitar klavyesini sembolize eden şemalar, nota ve tab yardımıyla dizileri kolayca, hızlı ve kalıcı olarak öğrenmek mümkün olacaktır. Her dizi için armonizasyon bilgisi, üzerine çalınabilecek örnek akor dizileri ve tavsiye edilen parmak numaralarıyla bu kitap müzisyenlerin her zaman yardım alabileceği bir başvuru kaynağı haline gelecektir. Diziler ve Arpejler kitabını çalışan gitaristler öğrendikleri dizileri hemen uygulamaya geçirebilmek için örnek akor dizilerine göre hazırlanan altyapıları bU MÜZİK ATÖLYESİ Çevrimiçi Eğitim Portalı‘na üye olarak ücretsiz indirilebilirler.
Solo Gitar İçin DİZİLER ve ARPEJLER kitabı, en iyi gitaristler tarafından sıklıkla kullanılan ama nedense ülkemizde gitar eğitiminde genellikle gözden kaçan, hatta varlığından haberdar bile olunmayan solo gitar arpejlerini gitar klavyesinin bütün pozisyonlarında göstererek gitaristlerin solo gitar anlayışına yeni bir boyut getirecektir.
Kitapta yer alan içeriğin özeti aşağıdaki gibidir:
Diziler: Majör ve minör diziler, pentatonikler, blues dizisi, armonik ve melodik minör gamları, kromatik, tam ton, tam-yarım ve yarım-tam ton gibi simetrik diziler ve bütün modları…
Arpejler: Majör, minör, minörb5, augmented gibi üç sesli arpejler ve maj7, min7, dominant 7’li, min7b5, min(maj7), dim7, maj7#5, 7#5, 7b5 şeklinde sıralanan dört sesli arpejler…
ISBN: 978-605-63613-1-9

———————————————————————————————————————-

Bas Gitar Metodu (3. Baskı)

Format: 76 sayfa, Kitap
Fiyatı: 48 TL
Hakkında: Bora USLUSOY tarafından hazırlanan Bas Gitar Metodu bas gitar eğitimine yönelik Türkçe kaynak eksikliğini gidermeyi amaçlıyor. Bu kitaptan temel sağ ve sol el tekniklerini, majör, minör ve pentatonik dizileri, arpejlerleri öğrenebilirsiniz. Nota’nın yanı sıra tab sisteminin de kullanıldığı bu çalışmadan yeni başlayan ya da bas gitar tekniğini geliştirmek isteyen herkes yararlanabilir. Kitabın sonunda yer alan Armoni Bölümü’nde bir bas gitaristin mutlaka bilmesi gereken teorik bilgiler kolay ve anlaşılır bir dille, uygulamalarla desteklenerek anlatılıyor. Kitapta yer alan alıştırmalara ait ses örneklerine bU MÜZİK ATÖLYESİ Çevrimiçi Eğitim Portalı‘na üye olarak ücretsiz ulaşabilirsiniz. Bu ses dosyaları sayesinde alıştırmaları hatasız bir şekilde duyarak çalışabilmeniz mümkün olacaktır.
ISBN: 978-605-63613-2-6

———————————————————————————————————————-