Sennheiser E835 Dinamik Mikrofon

Kısa bir ürün incelemesiyle karşınızdayım. Bilenler vardır, kardiyoid dinamik mikrofonlar canlı performanlarda solistler için kullanılır. Sadece müzik uygulamalarında değil; röportaj, konferans gibi her türlü insan sesi kayıdında da kullanılmaktadır. Bugün sizlere bahsedeceğim Sennheiser e 835 bu tür bir mikrofon.

Dünyanın en saygın stüdyo kayıt mikrofonları üreticilerinden Neumann ile kardeş firma olan Sennheiser çoğunlukla canlı performans mikrofonları ve audio ekipmanları üretiyor. e835 de daha çok canlı performanslar için uygun bir solist mikrofonu. Bir özelliği, hareket halinde şarkı söyleyen solistin zaman zaman mikrofona olan mesafesi ve açısı değişse bile hala iyi bir ses tonu vermeye devam etmesi. 40 Hz-16 kHz arasındaki frekans cevabı bir dinamik mikrofon için oldukça iyi. 5kHz civarındaki bir kaç desibellik ‘boost’ sayesınde tizlere sert olmayan bir parlaklık katıyor. ve aynı zamanda insan sesine netlik, berrraklık katarak anlaşılabilirliği arttırıyor. e835’in switch’li modeli de mevcut.

Dış mekanlarda yapılan röportaj ve benzeri görüntü kayıtları sırasında kameraya bağlamak için de ideal bir mikrofon. Zira tüm kardiyoid dinamik mikrofonlar gibi yanlardan ve arkadan gelebilecek ortam seslerine karşı izolasyon sağlıyor.

Sennheiser e 835 orijinal kılıfı ve mikrofon tutacağıyla birlikte geliyor.

Bora USLUSOY

Bir Cevap Yazın