Online Miks ve Mastering

Herkesin ulaşabileceği, kaliteli, profesyonel
miks ve mastering hizmeti

İyi bir sound için profesyonel bir miks ve mastering şart. Evde ya da herhangi bir stüdyoda kaydettiğiniz kayıtlarınızı bana yollayın endüstri standartlarında, yayınlanmaya hazır halde size geri yollayayım. Bu sayfanın en altında yer alan formu doldurursanız, projenize uygun bir fiyat teklifi ile size geri dönüş yaparım.

Miks ve Mastering’ini yaptığım müziklerden örnekler dinleyin:

Bora Uslusoy Hakkında

The Musicians’ Institute’ta ana enstrumanı olan gitar programını ‘Gold Award’ derecesiyle bitirdi. BerkleeOnline’dan ‘Studyo Prodüksiyon Uzmanı’ sertifikası aldı. 2011’de Avid’in ‘Train The Trainer’ (Eğitmen Eğitimi) programına katılarak Avid sertifikalı Pro Tools Eğitmeni statüsü elde etti. Aynı yıl Steinberg tarafından lisanslı Cubase eğitmeni unvanını aldı. Halen Berklee College of Music’te Music Production and Engineering bölümünde ‘Assistant Professor’ olarak görev yapmaktadır.

Uzun yıllardır, çeşitli grup ve sanatçılara prodüktörlük, kayıt, miks ve mastering mühendisliği yapıyor. Kendi adına, iki adet solo albüm ve bir single yayınladı. Halen ABD’nin Massachusetts eyaletinde, Boston şehrinde yaşıyor ve dijital yapım şirketi bUMA RecordZ ile müzik çalışmalarına devam ediyor.

Sıkça Sorulan Sorular

Online miks ve mastering nasıl oluyor?
İnternet üzerinden ses dosyalarını bana ulaştırıyorsunuz. Ben de miks ve/veya mastering’ini yapıp yine internet üzerinden geri yolluyorum. Transfer için güvenli ve gelişmiş bir sistem kullanıyorum. Çalışmaya başladığımızda detaylı bilgileri size yollayacağım. Bu süreçte tüm iletişimi yine internet üzerinden emaille, gerekli olduğunda da görüntülü arama ile gerçekleştiriyoruz.

Kayıtlarımı hangi programda yaptığımın bir önemi var mı?
Hayır. Kayıtlarınızı bana wav formatında ulaştırmanız yeterli. Bununla ilgili detayları yeri geldiğinde sizinle paylaşacağım.

Miks ve mastering işlemini tamamlamanız ne kadar sürer?
O an elimde olan işlerin yoğunluğuna göre ve miks/mastering’i yapılacak şarkı sayısına göre değişir. Bir parça ise genellikle bir hafta ya da on gün içerisinde teslim ediyorum.

Ekipman listenize ya da şu ana kadar yaptığınız tüm işlerin listesine nereden ulabilirim? 
Evet bUMA RecordZ websitesinde hepsi mevcut: https://bumarecordz.com

Bazı sorularım var, sizinle nasıl iletişime geçebilirim?
bora@bumarecordz.com adresine email yollayınız.