Pro Tools Dersleri

Türkiye’nin ilk Avid lisanslı eğitmeni ve sertifikalı Pro Tools eğitimlerini Türkiye’ye getiren kişiyim. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz eğitimleri tamamlayarak tüm dünyada geçerli Avid onaylı Pro Tools User sertifikası alabilirsiniz.

Pro Tools 101: Pro Tools’a Giriş (16 saat)
Pro Tools 101, yazılımın temel prensiplerini içermekte olup, bir Pro Tools projesini baştan sona kadar tamamlayabilmek için ihtiyacınız olan herşeyi verir. Pro Tools 10 ve 11. versiyonuna odaklı olan derslerim; yazılımın tüm yeni fonksiyonları kapsar. Gerek canlı enstruman kayıtları gerekse MIDI uygulamaları veya audio edit işlemleri ya da loop kullanımı; bu ders tüm bunların üstesinden gelebilmeniz için ihtiyacınız olan temel becerileri kazandıracaktır.

Pro Tools 110: Prodüksiyon I (24 saat)
Birinci seviye derslerin ardından Pro Tools 110 kursu, Pro Tools sistemlerine daha detaylı bir bakış sağlar. Bu dersi tamamlayanlar; stüdyoları ve projeleri için gereken tüm konfigürasyonları yapabilme becerisine sahip olacaklar, Pro Tools’u harici kontrol yüzeyleri aracılığıyla kullanabilecekler, proje verilerini ve diğer medya’yı yönetebilecekler, loop recording ve diğer ileri yöntemlerle MIDI ve audio kaydetmeyi, zaman cetvelleri ve sanal enstrumanları kullanmayı öğrenecekler; Elastic Audio ile çalışabilecekler, MIDI ve audio’yu edit ve quantize edecekler, audio editleme ile dosya yönetimi tekniklerini kullanacaklar, Region Loop’lar için Beat Detective gibi editleme tekniklerini uygulayacaklar, otomasyon verilerini devreye sokma, çalıştırma, görüntüleme ve editleme gibi becerileri elde edecekler, send ve return’lerle, plug-in’lerle, Master Fader’la ve gruplarla mix yapmayı öğreneceklerdir.

Pro Tools 130: Bilgisayar Oyunları İçin Ses Tasarımı (24 saat)
Pro Tools User sertifikası için zorunlu bir ders değildir. Öncesinde Pro Tools 101 kursunu tamamlamış olmak ön koşuldur ve Pro Tool 110’u bitirmiş olmak ise tavsiye edilir. Dersleri tamamlayıp eğitmen gözetiminde girilen online sınavı başarıyla geçenler Pro Tools 130: Pro Tools for Game Audio sertifikası alırlar.
Bu ders oyunlar için ses tasarımı alanında temel becerileri kazandırmayı amaçlar. Teoriyle birlikte uygulamalı bir eğitimdir. Müzisyenler, ses kurgusu yapanlar, multimedya yapımcıları ya da interaktif medya/oyun için ses tasarımı alanıyla ilgili herkes katılabilir. Oyun sesinde iş akışı; diyalog, foley, ses efektleri ile ilgili çalışmalar; arka plan ve ambiyans sesleri; etkileşimli müzik yapımı; taşıt sesleri ve sinematik bu dersin konuları dahilindedir.

Sertifika Güncelleme (Recertification)
Bilgilerinizi ve sertifikanızı güncel tutun! En son sürüme terfi edin…
Pro Tools sertifikaları versiyon bazında verilmektedir. Daha önceden Pro Tools User sertifikası almış kişilerin yeni sürümler için sertifikalarını yenilemeleri mümkündür. Yeni versiyondaki değişikliklerin ve yeni özelliklerin üzerinden birlikte geçeceğimiz iki saatlik bir çalışmanın ardından sınava girerek sertifikanızı yenileyebilirsiniz. Pro Tools’un en son sürümü 11’dir.


Dersleri İNTERNET ÜZERİNDEN BİREBİR özel ders şeklinde veriyorum. Yaklaşık 8 yıldır uzaktan eğitim üzerine çalışmalar yapıyorum ve bu alanda oldukça gelişmiş teknikler kullanıyorum. Detaylı bilgi için lütfen benimle iletişime geçiniz.

Add me to Skype

Pro Tools derslerimle ilgili olarak bana ulaşmak için iletişim sayfamı kullanabilirsiniz.

Pro Tools Dersleri” hakkında 4 yorum

  1. Lisans süresi doldu diyor fakat lisansı yeniledik aldık ama almama rağmen hata veriyor programı açmıyor yardım edermisiniz

  2. merhaba ben2011 de 101 sertifikası aldım fakat kaybettim nasıl temin edebilirim ayrıca bilgilerimi tazelemem gerek ne öneririsiniz ?

Bir Cevap Yazın