Müzik Prodüksiyonu Dersleri

Günümüzde müzik teknolojileri alanında her geçen gün yeni yazılımlar ve donanımlar piyasaya sunulmakta ve yeni sürümler yayınlanmaktadır. Müzik prodüksiyonu derslerim; hızla gelişen bu ortamda, teorik ve pratik bilgi gerektiren; dijital ortamda ses kaydetme/oluşturma ve sunuma hazır hale getirme sürecinin tüm aşamalarını (kayıt, edit, miks) öğretmeyi hedeflemektedir. Tüm diğer derslerim gibi Müzik Prodüksiyonu derslerim de birebir kişiye özel olduğundan; hiç bilgi/tecrübe sahibi olmayandan, müzik prodüksiyonunu meslek olarak seçmek isteyenlere kadar her seviyedeki kişilere özel ders programları oluşturabiliyorum.

Müzik Teknolojilerine Giriş
Analog ve dijital ses teknolojilerinin temel kavramları, bilgisayarda müzik prodüksiyonunun genel prensipleri, bilgisayar yazılım ve donanımının müzik yapımı için seçimi ve optimizasyonu, sektörde kullanılan standart iş akışının incelenmesi bu dersin konu başlıkları arasındadır.

Kritik Dinleme
Kritik Dinleme dersinin amacı, bir müzik miksinin dinlenmesi sırasında öğrencide farkındalık yaratmak, miksi oluşturan muhtelif öğeleri göz önünde bulundurarak analiz edebilme yetisi kazandırmaktır.  Müzikte genişlik, derinlik, frekans aralığı, dinamikler, farklı müzik tarzlarında kullanılan miksaj yaklaşımları, efekt kullanımı, enstrumanları duyarak tanıma, dinleme ortamının akustik düzenlemesi dersin konu başlıkları arasındadır.

Miks ve Mastering Dersleri
Kayıt ve edit’in ardından gelen ve post-prodüksiyon sürecinin en önemli aşamalarından biri olan miks ile son aşaması olan mastering, ülkemizde müzik teknolojileri eğitiminde en çok eksikliği duyulan alanlarından biridir. Yıllar içerisinde elde ettiğim deneyimi Berklee’den aldığım eğitimle birleştirerek bu alanda dersler veriyorum. Balans, panlama, derinlik boyutu, otomasyon, dinamik işlemciler, EQ, zaman bazlı işlemciler ve send efektler, buss kullanımı, side-chain/paralllel/buss compression işlediğim konu başlıklarındandır. Miks ve mastering derslerimde yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış profesyonel grupların orijinal kanal kayıtları üzerinde uygulamalı olarak eğitim veriyorum.

Pro Tools Dersleri
Dünyanın en çok kullanılan profesyonel ses kayıt programı Pro Tools’u hem kendı stüdyomada kullanıyorö hem de eğitimini veriyorum.  Türkiye’nin ilk Avid lisanslı eğitmeni ve sertifikalı Pro Tools eğitimlerini Türkiye’ye getiren kişiyim. Aşağıda detaylarını bulabileceğiniz eğitimleri tamamlayarak tüm dünyada geçerli Avid onaylı Pro Tools User sertifikası alabilirsiniz. Pro Tool eğitimlerimle ilgili daha detaylı bilgi için buraya tıklayarak ilgili sayfamı ziyaret edebilirsiniz.

Cubase Dersleri
Kayıt yapmaya başladığım ilk program Cubase idi. Halen stüdyomda kulllanıyorum. Ülkemizin en popüler müzik yazılımı olan Cubase için verdiğim sertifikalı eğitimlerle ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Ek bilgi; tüm öğrencilerim Cubase’i %50 indirimli alabiliyorlar.

Sibelius Dersleri
Dünyanın en gelişmiş notasyon yazılım olan Sibelius üzerinde oldukça tecrübeliyim. Halen 7. sürümü piyasada olan Sibelius’u ilk versiyondan beri kullanıyorum. Yayınlanmış dört kitabımı bu yazılım ile hazırladım ve ayrıca piyasa da satılmakta olan çeşitli nota kitaplarına sayfa tasarımlarını nota yazımlarını gerçekleştridim. Siz de eğer vokalden davula, gitar akorlarından full orkestra score’larına kadar her türlü notayı yazabileceğiniz Sibelius’u öğrenmek istiyorsanız derslerime katılabilirsiniz.


Dersleri İNTERNET ÜZERİNDEN BİREBİR özel ders şeklinde veriyorum. Yaklaşık 8 yıldır uzaktan eğitim üzerine çalışmalar yapıyorum ve bu alanda oldukça gelişmiş teknikler kullanıyorum. Detaylı bilgi için lütfen benimle iletişime geçiniz.
Add me to Skype

Müzik Prodüksiyonu derslerimle ilgili olarak bana ulaşmak için iletişim sayfamı kullanabilirsiniz.

Müzik Prodüksiyonu Dersleri” hakkında 1 yorum

  1. Geri izleme: Yeni Başlayanlar İçin REAMPING 101 | borauslusoy.com

Bir Cevap Yazın