Cubase Dersleri

Cubase ile Müzik Prodüksiyonu (16 saat)
Cubase ile Müzik Prodüksiyonu dersleri ülkemizde çok popüler olan ses kayıt, tasarım, edit ve miks yazılımı Steinberg Cubase yazılımının başlangıç seviyesindeki özelliklerinin öğretilmesini amaçlar. Cubase yazılımının temel fonsiyonları, MIDI/Audio kayıt, edit, plug-in’ler, insert/ send efektler, comping ve pitch correction bu dersin konu başlıkları arasındadır.

Tüm öğrencilerim Steinberg yazılımlarının (Cubase, Nuendo, Wavelab, Halion Sonic, The Grand, Groove Agent, Halion Symphonic Orchestra) %50 indirimli EDU versiyonlarını satın alma ayrıcalığına sahip oluyorlar. Bunun için yetkili distributor Compel’den alacağınız belgeyi bana imzalatmanız yeterlidir.

Cubase ile Miks (16 saat)
Miks ses/müzik kayıtlarıyla uğraşan herkesin aklını kurcalayan bir konudur. Bu alanda uzmanlaşmak bilgi, beceri ve tecrübe gerektiriyor. Cubase ile Miks dersleri kapsamında dengeler (balance), panlama ve seslerin derinlik eksininde yerleştirilmesi konu başlıkları altında çalışmalar yapılmaktadır. Insert ve Send FX kavramları, dinamik (compressor, limiter, gate, expander) ve gain bazlı (EQ) işlemcilerin kullanımı, zaman bazlı efektler, modulasyon efektleri, otomasyon işlediğim konular arasındadır. Miks derslerimde yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış profesyonel grupların orijinal kanal kayıtları üzerinde uygulamalı olarak eğitim veriyorum.


Cubase ile Mastering (8 saat)
Mastering dersleri kapsamında; metering, dinamikler, linear phase işlemciler, multiband compressor, stereo imaj manipülasyonu öğretilmektedir. Mastering derslerimde yurtiçi ve yurtdışında yayınlanmış profesyonel grupların orijinal kayıtları üzerinde uygulamalı olarak eğitim veriyorum.


Cubase ile Miks ve Mastering (24 saat)
İsterseniz yukarıda detayları verilen miks ve mastering derslerini birlikte alabilirsiniz.


Dersleri İNTERNET ÜZERİNDEN BİREBİR özel ders şeklinde veriyorum. Yaklaşık 8 yıldır uzaktan eğitim üzerine çalışmalar yapıyorum ve bu alanda oldukça gelişmiş teknikler kullanıyorum. Detaylı bilgi için lütfen benimle iletişime geçiniz.
Add me to Skype

Cubase derslerimle ilgili olarak bana ulaşmak için buraya tıklayarak iletişim sayfamı kullanabilirsiniz.

Cubase Dersleri” hakkında 4 yorum

  1. Merhaba Bora hocam. Öncelikle sizin hayranınızım. Yıllarca “Asla Geri Dönme” şarkınızı sahnelerde seslendirdim. Sizi çok seviyorum. Ben yaklaşık 10 yıldır Özel Eğitim Kurumlarında Müzik Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Hala da devam ediyorum. Artık değişen ve dönüşen dünyada sıradan bir öğretmen olmanın Özelde tutunamayacağını düşünenlerdenim. O yüzden ben Kayıt teknolojileri eğitimi almak istiyorum. Bir şarkıyı kaydetmek için hangi donanımlara sahip olmam gerekir? Bu donanımları nasıl birbiriyle uyumlu çalıştırabilirim? Bir şarkı kaydetmek için nasıl yazılım öğrenebilirim? Bir şarkıyı nasıl kaydedebilirim? Kanal kayıt ve hücum kayıt nasıl yapabilirim? Kayıtlar üzerinde mixler yapmayı nasıl başarabilirim? Bu sorulara cevap aradım. Google beni size getirdi☺️ Ücretler noktasında bilgi almak istiyordum hocam. İyi çalışmalar ve sağlıklı günler diliyorum🙏

Bir Cevap Yazın